Egzamin gimnazjalny


Dwie dekady temu nastąpiła w Polsce reforma edukacji, w wyniku której we wrześniu 1999 roku osoby urodzone w 1986 roku z przerażeniem przekroczyły progi gimnazjów. Jak każda reforma – również ta niosła ze sobą wiele niewiadomych. Przez kolejne dwadzieścia lat gimnazja ulegały transformacjom, zmieniały się programy nauczania oraz forma egzaminu gimnazjalnego. I kiedy w końcu gimnazja zaczęły działać całkiem sprawnie, kolejna reforma edukacji doprowadziła do ich stopniowego wygaszania. Wydawałoby się, że reforma nie dotknie zbyt mocno dzieci będących w tamtym momencie ostatnim rocznikiem uczęszczającym do tego typu szkoły – a jednak…

W roku szkolnym 2019/2020 do szkół średnich pójdą zarówno dzieci, które kończyły gimnazjum, jak i te, które po raz pierwszy kończą ośmioletnią szkołę podstawową. Wielu rodziców martwi się o to, że w szkołach średnich nie będzie wystarczająco miejsc, aby przyjąć jednocześnie dwa roczniki (w końcu przestrzeń jest ograniczona) i z przerażeniem oczekują zbliżających się egzaminów gimnazjalnych.

My przeżywamy to razem z nimi – wielu z naszych obecnych uczniów uczęszcza do trzeciej klasy gimnazjum. Regularnie rozmawiamy z nimi, uspakajamy, ale przede wszystkim robimy swoje – uczymy angielskiego tak, aby każdy z naszych uczniów mógł bez stresu podejść do tego egzaminu.

Dlatego też przygotowaliśmy dla Was zakres materiału oraz cykl powtórek do egzaminu gimnazjalnego. Zgodnie z nim będziemy publikować materiały, które pozwolą Wam na przygotowanie się do tego ważnego wydarzenia!

Stay tuned!